Hannah Nydahl

W grudniu 1969 roku Hannah Nydahl i jej mąż Ole zostali pierwszymi zachodnimi uczniami największego mistrza medytacji swoich czasów XVI Karmapy, a następnie na jego prośbę zaczęli przekazywać nauki Diamentowej Drogi w Europie i obu Amerykach.

Hannah Nydahl jako tłumaczka z języka tybetańskiego na angielski, duński i niemiecki, współpracowała z najwyższymi tybetańskimi nauczycielami linii Karma Kagyu, przekładając teksty dotyczące buddyjskiej filozofii oraz wszystkie teksty medytacyjne używane podczas praktyki. Dzieliła swój czas między odbywane wraz z mężem podróże do założonych przez nich licznych ośrodków medytacyjnych Buddyzmu Diamentowej Drogi, a współpracę z nauczycielami i ośrodkami medytacyjnymi na Wschodzie.

Prowadziła również wykłady i kursy na temat filozofii buddyjskiej i medytacji. Jej praca obejmowała tłumaczenie wykładów lamów nauczających w Międzynarodowym Instytucie Buddyjskim Karmapy (KIBI) w New Delhi (Indie), uczestnictwo w wielu projektach związanych z tłumaczeniem buddyjskich tekstów oraz planowanie wizyt największych nauczycieli linii Kagyu.

Po kilku miesiącach poważnej choroby Hannah Nydahl zmarła 1 kwietnia 2007 roku w Kopenhadze.

Więcej informacji na stronie www.buddyzm.pl